Swoją wiedzą, kulturą osobistą i umiejętnościami będziesz razam z nami,
Największą przyjemnością w życiu jest zrobić coś,
o czym ludzie mówią, że jest niemożliwe. Walter Bagehot
Strona główna O szkole Pedagog

Pedagog

DROGI UCZNIU ZWRÓĆ SIĘ DO PEDAGOGA W KAŻDEJ SYTUACJI, JEŚLI TYLKO POTRZEBUJESZ WSPARCIA DOROSŁEJ OSOBY, A ZWŁASZCZA GDY:

• masz problemy z nauką
  • masz kłopoty z porozumieniem się z nauczycielami oraz rodzicami
  • czujesz, że jesteś samotny i nikt Cię nie rozumie
  • nie potrafisz nawiązać kontaktu z innymi
  • masz trudną sytuację materialną
  • chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób
  • widzisz, że komuś dzieje się krzywda i nie wiesz jak zareagować
  • chcesz tak zwyczajnie porozmawiać, podzielić się swoimi sukcesami

ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY WAS DRODZY RODZICE - WSPÓLNIE BĘDZIEMY SZUKAĆ ROZWIĄZAŃ TRUDNYCH SYTUACJI WYCHOWAWCZYCH I WSPIERAĆ AKTYWNIE ŻYCIE DZIECI.

OBOWIĄZKI PEDAGOGA SZKOLNEGO:

1. Diagnozowanie środowiska ucznia.
  2. Rozpoznanie potencjalnych możliwości oraz indywidualnych potrzeb ucznia i umożliwienie ich zaspokojenia.
  3. Rozpoznanie przyczyn trudności i niepowodzeń szkolnych.
  4. Wspieranie ucznia z wybitnymi uzdolnieniami.
  5. Organizowanie różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej, programu wychowawczego szkoły i wspieranie nauczycieli w tym zakresie.
  6. Prowadzenie edukacji prozdrowotnej i promocji zdrowia wśród uczniów.
  7. Wspieranie działań opiekuńczo – wychowawczych rodziców i nauczycieli oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.
  8. Umożliwienie rozwijania umiejętności wychowawczych rodziców i nauczycieli.
  9. Podejmowanie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.
  10. Współpraca z Dyrekcją Szkoły, Zespołem Wychowawczym, rodzicami, nauczycielami i innymi pracownikami szkoły, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi i innymi specjalistycznymi, innymi szkołami i placówkami oraz podmiotami działającymi na rzecz rodziców i młodzieży.
  11. Udzielanie porad i konsultacji.
  12. Organizowanie warsztatów dla uczniów.
  13. Podejmowanie działań profilaktyczno – wychowawczych wynikających z programu wychowawczego szkoły w stosunku do uczniów z udziałem rodziców i nauczycieli.
  14. Działania na rzecz organizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
  15. Prowadzenie dokumentacji pedagogicznej zgodnie z przepisami prawa oświatowego.

Ważne adresy i telefony, pod którymi możesz uzyskać pomoc:

• Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, ul. Dąbrówki 8, tel. 758-57-98, ul. Konstytucji 3 Maja 16, 758-42-10
  • Sąd Rejonowy i Prokuratura, ul. Okrzei 14, tel. 758-42-66
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Konstytucji 3 Maja 16, tel. 759-27-77, 759-27-78
  • Miński Punkt Informacyjno-Konsultacyjny, ul. Wyszyńskiego 30 A, tel. 758-03-03
  • Poradnia Uzależnień, ul. Kościuszki 9, tel.758-42-46 w. 235
  • Poradnia Odwykowa, ul. Kościuszki 9, tel.758-42-46 w. 421
  • Komenda Powiatowa Policji, ul. Wyszyńskiego 15/17, tel.997, 759-72-00
  • Policyjny Telefon Zaufania - 758-88-77
  • Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka - 0 800 12 12 12 (w godzinach 8:15-20:00)
  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - Fundacja Dzieci Niczyje - 116-111 (linia bezpłatna)